Joo, kukkapatukat piti myös testata viime lauantaina. Ihan hyvät kiharat, tein melko isoilla osioilla niin ei tullut sitä klassikko-lammasta. Tuntuisi olevan nuo kukkapatukat melko heppoista ainetta, tuskin montaa kymmentä käyttökertaa kestävät. Mutta varmasti niillä saa koko rahan edestä hupia aikaiseksi.
Yllättävän hyvin pysyivät liukkaassakin hiuksessa ja eivät painaneet kalloa kun paplarit päässä makoilin sohvalla ja katsoin telkkaria.
Olen yhä kiitollinen siitä etten ole aikuisiällä permanenttiin sortunut ja myös siitä ettei ole luonnonkiharaa tukkaa. Onhan se mukava hyvin satunnaisesti piristää päivää kikkuroilla, mutta jos tällaista pitäisi joka ikinen päivä katsella ja laittaa niin hihat palaisi varmasti.