^Riippuu kovasti väristä ja koostumuksesta, sellaisia hoitismaisia suoravärejä on aika hankala sekoittaa veteen. Oletan kuitenkin, että hait jotain neutraalia ruskeaa, tuohon sopisi hyvin Goldwellin 5N vaahtosävyte.

Goldwellin sävytteet ovat vähän kuivattavempia kuin esim. Biozellit tai Crazy Colorit, mutta ainoat, jotka mulla tarraa edes hetkeksi käsittelemättömään hiukseen. Niillä saan myös aina tasaisen lopputuloksen.
Eli jos näistä Goldwellin sävytteistä puhutaan, niin yleensä laitan aika saman verran vettä ja sävytettä, jos haluan intensiivisemmän lopputuloksen niin enemmän sävytettä. Nää Goldwellit on siitäkin kivoja, ettei jää semmoista hoitismaista töhnää juurikasvuun, hiusten kuivuttua kunhan harjaa kunnolla niin hiukset ovat edelleen vastapestyn oloiset!