BTB13-ripsiseerumi toimii. On tullut lisää pituutta, sekä tuuheutta. Ripset ovat myös vahvistuneet. Ennen seerumia ripseni olivat ohuemmat ja hauraammat. Aamuisin yön pyörimisen jälkeen saattoivat olla taittuneina ja sykkyrällä rumasti miten sattuu, joka hankaloitti ripsarin laittoa.
(edit. ei tämä seerumi ole kuitenkaan toisen silmän alaripsirivin koloa korjannut. Edelleen yhdessä kohdassa kasvaa pari nysää ripseä. No, en yleensä alaripsiin laita ripsaria, mutta nyt kun muut alaripset ovat tuuheamat, niin tuo kolo häivyttyy helpommin jos sudin väriä niihin)
Olen käyttänyt tätä myös kulmille, jotka ovat myös saaneet tuuheutta lisää. Ei niin dramaattisesti kuin ripset, mutta jotain hyötyä tästä on ollut. Nyt kun värjää kulmat, ei juurikaan tarvitsisi kulmatuotteita käyttää. Tykkään kuitenkin itsellä skarpeista kulmista enemmän kuin luonnollisista, joten kulmia tulee edelleen laitettua. Homma vain hoituu nopeammin kun on hyvä pohja.