Onpas kumma juttu, kun Body Shopin Deodry-dödöjä (2 kpl) olen vuoden verran testaillut, että pitävätkö hienhajun pois ja huonolla menestyksellä. Työpäivinä onkin täytynyt käyttää Biothermin alumiinillista dödöä (lisäilen nimen tähän, jahka kerkiän) ja nyt jostain syystä sitten aloin mietiskelemään, että onko tuokin joku tottumuskysymys, että kun käytät noita myrkkyjä, niin mitään muuta ei enää voikaan laittaa?
Päätin hienhajun uhallakin antaa vielä mahiksen noille BS:n deodoranteille ja en nyt sitten tiedä mistä se on ollut kiinni, epäilevästä asenteesta, hormoneista vai laitetun aineen määrästä (nyt olen hinkannut ihan kunnon kerroksen, kun yleensä laitan kevyesti), kun en ole tällä viikolla kuitenkaan haiskahtanut pahemmin, vaikka on liikuntaakin harrastettu. Omituista.
Mutta olisin iloinen, jos noista alumiinidödöistä voisi alkaa pikkuhiljaa luopumaan. IHerbistäkin tilasin pari kokeiluun ja pitää tässä testailla ajan kanssa, eikä hermostua heti, jos omaan nenään jotain haisee (mies kun on sanonut, että höpönlöpö ei haise paljon yhtään).