Sain sitten oman TT:ni eilen ja kokeilin heti kuiviin ja märkiin hiuksiin. Harjakset on paljon jäykemmät kuin kuvittelin, mutta ei raavi päänahkaa, itseasiassa tuntui hyvältä harjata ihan päänahkaa myöten.
Mulla on pitkät ja hieman luonnonkiharat hiukset. Joten vaikka latvat on suht hyvässä kunnossa, syntyy takkuja ihan itsestään, ilman että päätä edes kääntää

Ikäväkseni huomasin, että TT ei pysty näihin pikkutakkuihin, ainakin tuntui että repi hiusta. Kun takut oli selvitetty, oli TT todella kiva: ei sähköisyyttä ja hiukset tuntui sitä myöten myös kiiltävän enemmän ja laskeutui kauniisti.
TT tulee siis ehdottomasti olemaan hyvä kakkosharja mulle, mutta takut kyllä jätän mun vanhalle harjalle. Harmi etten muista mistä olen sen ostanut, en ole nähnyt sellaisia enää kaupassa. Se on vain niin himputin hellä hiuksille, ei revi yhtään mutta siltikin uppoaa paksuunkin pehkooni. Harmi että harja on jo niin vanha, etten saa kunnolla putsatuksi harjaksia kaikesta liasta :/ Tässä vielä kuva:
