Wow, olen ihan shokissa, Schwarzkopf-neuvonnasta oli tullut vastaus ja korvaavat tuotteen arvon (ja vähän ylikin), ihme ja kumma! Että kannattaa tosissaankin Pisama-tytönki laittaa vaan reilusti viestiä niin saa korvauksen!
Nyt olen sitten kahden vaiheilla, riskeeraanko ja ostan uuden Got2b:n vai sitten ton Biozellin kuiviksen seuraavaksi. Onkohan tuo nyt sitten kovin yleistä että nuo Got2b:t tyhjenee? Asiakaspalvelun viestissä luki näin:
"Pääaine kuivashampoossa on hienojakoista riisiä. Yksi selitys pullon tyhjenemiseen on se että tuotetta jää suuttimen sisälle niin että suutin vuotaa ja sisältöä pääsee pihisemään ulos. Tuotetta käyttäessänne suosittelemme että ravistatte pulloa voimakkaasti ennen jokaista käyttökertaa", mutta olen kyllä varma että ravistelin ennen kuin käytin. Vai miten raivokkaasti niitä pitää sitten heilutella, ehkä vaan olin niin käsi etten tajunnut ravistella tarpeeksi?
