Tulenpas tänne jakamaan kokemuksiani noista kaikista ihanista huulikiilloista

Ensinnäkin ihan herkuimpia ovat Lancomen Juicy Tubesit. Näitä pidän parhaimpina kiillon ja tuoksun takia, myös sävyjä löytyy vaikka muille jakaa.
Sävyllä Chai freeze saa täydelliset nudehuulet. Myös Marshmallow ja Glacier ovat ihania sävyjä.
Diorkiss kiillot ovat myöskin hyviä mutta ehkä hieman ylihinnoiteltuja? En tykkää tuoksusta, mutta pysyvät hyvin ja sävyt kauniita. Mutta hieman kuivia?
Too Faced-Lip Injection, kyllä TOIMII mutta haisee vähän oudolle ja pistelee! Suunympärys muuttuu punaiseksi. Mutta sävyt ihania, etenkin techno kiss ja techno buff.
Lip Injection on laadukas, pullistaa hieman ilman pistelyä. Hyvin laadukkaan tuntuinen kiilto.
Jessica Simpsonin Dessert Treats sarjasta löytyy ihanan tuoksuisia, etenkin Banana Split. Lupaavat hieman pullistaa mutta puppua se on. Onko muilla näistä kokemuksia?
No7 kiillot ovat hyviä, hyvät sävyt jotka pysyvät.
Maybellinessä on hyvä hinta-laatusuhde, samoin Anytimessä. Maybellinet tuoksuvat ihanista, juuri nämä Shiny Licioussit.
Lumenesta en tykkää, tahmaa ja leviää pitkin suupieliä, yäk!
Oriflamen Plump&Gloss kiilloista voin suositella sävyä Breathless. Sillä saa täydelliset nudehuulet, kun laittaa vaalea huultenrajauskynää Anytimeltä.
Ja oletteko kokeilleet Urban Decayn tuotteita? Lip Gunk kiillot ovat aivan taivaallisia. Sävy Cherry on ihana vaalea pinkki, kestää hyvin!