Enpäs tiedä, tuleeko tämä nyt oikeaan ketjuun, mutta nyt on huulikiiltohätä! Osaiskos joku ystävällinen sielu vinkata sopivaa huulikiiltoa? Toivomuslistalla olisi seuraavat armottoman tiukat kriteerit täyttävä ihastus:
- hileetön
- reippaasti kiiltoa tuova
- hyvin kevyt, vaalea, läpikuultava ja raikas pinkki. Siis niin että nyt vähän näkyy sellainen viileän vaaleanpunainen sävy huulilla
- ei kuivattava (tämähän nyt on tietenkin aika yksilöllinen juttu)
- mielellään ei ihan kauhean tahmainen
Olen yhden aika hyvin toiveet täyttävän löytänyt, kaupanpäällisinä saatu Victoria's Secretin Beauty Rush: I Want Candy, mutta tämä pahus kuivattaa kauheasti ainakin nain kylmillä keleillä, ja on kyllä super tahmainen huulilla. Väriäkin saisi olla ihan inasen enemmän.
Tykkään kauheasti Lancomen Color Fever Glossien koostumuksesta, että jos joku tietäisi niistä sopivan sävyn, niin olisin kyllä onnesta mutkalla. Mansikkalasta menin riskillä kuvan perusteella tilaamaan Crazy Pinkin, mutta se olikin hileinen ja liian barbiepinkki minun makuuni:(